7 i 8 Brydżowe Wczasy Uzdrowiskowe Bursztyn Bobolin 19.03-2.04.2023

REZERWACJE bez zadatków: październikowa Św. Katarzyna, listopadowe transfery w Stasikówce. ZGŁOSZENIA: listopadowe turnusy w Bobolinie, Austria i wczasy sylwestrowe w Kroczycach.

Szlachetny Bursztyn

Wczasy w Bobolinie udane jak zwykle. Większość zasług należy przypisać hotelowi i jego obsłudze, która dokładała starań aby wszystko podobało się kuracjuszom. Hotel Bursztyn dorzucił jeszcze jeden szlachetny kamyczek do puli zasług i wrażeń w postaci koncertów na zakończenie obu turnusów. Muzyka pięknie podsumowała te uzdrowiskowe wczasy i rozpoczęliśmy tęsknotę za kolejnym pobytem nad Bałtykiem. W brydża najlepiej zagrali Dorota Staroń i Bogusław Drozd... ale o tych i innych bohaterach turniejowych zmagań poniżej.

I TURNUS 19-26.03.2023 

Przyjaciele z Brodnicy namówili na wyjazd sporą grupę bardziej lub mniej zaawansowanych graczy i z tego pięknego miasteczka przyjechało kilkanaście osób. Dzielnie się spisały osoby początkujące, które po raz pierwszy startowały w wymagającej i wyczerpującej formule turnieju sportowego. W nagrodę a w zasadzie to bardziej na dobitkę dostali jeszcze szkolenia, także wymagające. Pomimo zmęczenia mężnie w nich uczestniczyli. 

KLASYFIKACJE i WYNIKI TURNIEJÓW

Brydżowo nie mieli sobie równych bardzo dobrze dysponowani Dorota Staroń (najlepsza zawodniczka generalnie i na maksy) i Włodzimierz Staroń (zdobywca miejsca drugiego). Trzecie ex aequo wywalczyli Ewa Neumann i Norbert Krzystanek. Na impy bezapelacyjnie zwyciężył Bogusław Kowalczyk. Najlepszy debiut zaliczył Leszek Kawski, a turniej indywidualny wygrał Bogumił Kupczyk (obaj z Brodnicy). 

II TURNUS 26.03-2.04.2023 

KLASYFIKACJE i WYNIKI TURNIEJÓW

Najlepiej grał Bogusław Drozd, który zwyciężył generalnie i na maksy. Drugie zajął Henryk Tyburczy, a na trzecim uplasował się Jarosław Lubczyński, który także zwyciężył w turnieju indywidualnym. Na impy najlepszym zawodnikiem okazał się być Jacek Sroczyński, natomiast najbardziej udanie debiutowała na naszych wczasach Barbara Boruta.