Gra w obronie, Cierszewo 5-9.12.2018

 

ZALICZKI: kwietniowy Lądek-Zdrój, kwietniowo-majowe Cierszewo i czerwcowe Rowy (I i II turnus). REZERWACJE: majowe Wikno, lipcowy Tarnów, sierpniowe Rowy (III i IV turnus), wrześniowa Stasikówka i październikowy Krąg.

Wspaniałe zgrupowanie pod każdym względem. Przemiłe towarzystwo, świetny ośrodek i dobrze zorganizowane - zdaniem uczestników - szkolenie. Będziemy powracać! Zachęcamy na kolejne, już zaplanowane spotkania. W styczniu na KULTURĘ GRY (pilne zgłoszenia) i lutym na podszlifowanie ROZGRYWKI.

W szkoleniu wzięło udział kilkudziesięciu kursantów co już dobrze świadczy o atrakcyjności organizowanych przez nas zgrupowań mających na celu podniesienie poziomu gry. Szczególne uznanie zdobyły sobie szkolenia tematyczne. Tym razem spotkaliśmy się aby uporządkować nieco sprawy związane z wistem i dalszą obroną. Razem z Jankiem Chodorowskim zajmowaliśmy się kolejno pierwszym wistem, zrzutkami, sygnałami i pozycjami. Następnie pomagaliśmy w rozliczaniu rąk i jak współpracować z partnerem. Na koniec na potwierdzenie tego jak piękna może być obrona zaprezentowaliśmy chytre manewry i fortele. Przyswojoną przez uczestników wiedzę teoretyczną testowaliśmy następnie na praktycznych warsztatach, które już dawna stanowią naszą rozpoznawalną wizytówkę. 

Każdego wieczora rozgrywaliśmy turnieje sportowe, w których wygrywali: Andrzej Łodziński i Marek Gutkowski, Irena Chodorowska (wspierająca Janka i mnie) i Ewa Orłowska (dwukrotnie) oraz Danuta Krupnik i Ireneusz Jagielski. Nocnego EXa wygrały Małgorzata Dmowska i Irena Pruszko. W klasyfikacji generalnej dzięki równej grze we wszystkich turniejach (2, 2, 3 i 7) zwyciężyli Andrzej Biliński i Jacek Sroczyński - zawodnicy jeszcze niezrzeszeni w PZBSie, ale pracujemy nad tym fantem. Drugą lokatę uzyskali Iwona Puczyłowska i Marek Nasiłowski, a trzecie miejsce wywalczyli Iwona i Jarosław Kręcioch minimalnie wyprzedzając Ewę Krakówkę i Małgorzatę Węglewską. Gratulujemy jednak wszystkim uczestnikom bo udział liczy się bardziej niż zwycięstwo.

Najlepszą obroną popisali się Państwo Grażyna i Zbigniew Rzeczyccy. Najlepiej rozegrała Liliana Suflida, ale o szczegółach będzie można przeczytać w BRYDŻu. Na koniec podziękowania przede wszystkim dla Janka Chodorowskiego za Jego wiele atutów, a szczególnie za wiedzę, cierpliwość i ciągłą gotowość bojową na tzw. zaczepki :) uczestników. Irenie Chodorowskiej za pomoc w warsztatach i grę w turniejach. Danusi Krupnik i Irkowi Jagielskiemu za pomoc w obwodach stacyjnych oraz Mariuszowi Jażdżewskiemu za obwody i DJkę. Ośrodkowi też należą się podziekowania bo podjęto nas tak jak w dworkach onegdaj bywało. 

GRA w OBRONIE Cierszewo 5-9.12.2018

WIST i ZRZUTKI  SYGNAŁY i POZYCJE  ROZLICZANIE RĄK  WIST ŚR. i WSPÓŁPRACA  MANEWRY i FORTELE

MAKSY / Pajączek || IMPY / Pajączek || MAKSY / Pajączek || IMPY

KLASYFIKACJA GENERALNA